Říjen 2007

Halloween

31. října 2007 v 17:48 | Alex |  Ine
Prostě musim začít touhle "komerční amerikanizací",už proto,že jí za deset dní máme tady.Taky všechny mnou páchaný tématický kalby začaly před rokem právě Halloweenem.Málogdo to ví,ale tenhle svátek má delší tradici než třeba Vánoce.Začali s tim Keltové,který si pravidelně nasyslili na zimu moc malý zásoby a koncem října jim začaly docházet,taxi vymysleli,že se prvního listopadu vrací duše mrtvejch na zem a pomůžou jim překonat hlad.Začali dlabat svítilny z řep,aby duchové viděli na cestu,voblíkali se do starejch cárů a barvili si xichty.Tý noci se řikalo Samhain.O nějakejch tisíc let pozdějš se do toho začala srát církev,která neměla ráda pohanský zvyky,a zavedla Svátek všech svatých.Lidem to ale bylo u prdele,a voba svátky si spojili do jednoho-All hallows' day (den všech blahoslavenejch).U nás se tomu řiká Dušičky.Večeru předtim se řikalo Halloween-a už jsme u správnýho data.Přistěhovalci tenhle zvyk zavlíkli do Ameriky,gde se řepa moc nepěstuje,tagže začali dlabat dýně.No a jak to vypadá dneska asi znáte-u nás se Dušičky moc neprožívaj,maximálně si lidi vzpomenou navštívit to,co zbylo ze zesnulejch příbuznejch a kámošů-ale v Jůesej z toho udělali byznys a Británie se dlouho neubránila.Ale to je fuk,prostě si lidi vyzdoběj domy strašidelnejma věcma,vydlabou dýně,upečou z nich koláč,děti choděj vod domu k domu a koledujou jako u nás na Velikonoce.
Loni mě ta myšlenka dost chytla,taxem sezval patnáct lidí,vozdobil barák,vydlabal dýně,zapálil myriády svíček,zhasnul žárovky a čekal.Lidí přišlo pětatřicet a gdyby náš barák neměl férový základy,tak by ho proměnili ve hromádku třísek.Zbořili postel,rozflákali flašku oleje,kterej těžký boty roznesly po celym domě,poblili zeď,vybrali celou lednici,všechno smíchali na teflonový pánvi,do který následně nachcali,aby jí nakonec vydrhnuli drátěnkou...to by mohlo jako ukázka stačit,ne?=) Gdyž jsem se ráno vzbudil,propad jsem dekadenci,že to bez buldozeru uklidit nepude.Na podobnejch akcích člověk pozná,který kámoši musí v sobotu v půl sedmý ráno neodkladně vypadnout domů,a který mu pomůžou dostat barák zpátky do stavu před velkym třeskem.Doporučuju první skupinu příště nezvat.Ale já je vlastně ani nepozval..
Letos jsem se poučil z loňskejch chyb a zaved sem nový pravidla.Lidi se bez pozvánky nikam nedostanou,budou se přezouvat a hlavně přijdou v kostýmech.Už minule tam před tou destrukcí byla fakt kouzelná atmosféra a letos jsem si vyhrál ještě víc, jestli máte pozvánku,máte se na co těšit;-) Možná jste vod tohohle článku čekali konkrétní tipy na výzdobu,program a takový věci,ale snad chápete,že to teď nemůžu prozradit..Každopádně se můžete těšit na pořádnou fotoreportáž,tagže,trick or treat!!!

Pustina

31. října 2007 v 14:11 | Alex |  Filmy
Nejde o pomstu,ale o trest.Od rezisera filmu Mrtva hliadka

Drsny Thriller v style Lovcov myslienok a Psi vojaci.

Skupina mladych delikventov je privezena do napravneho zariadenia na pusty ostrov.Zahy vsak zistuju ,ze ostrov nieje uplne opusteny.Caka tu na nich psychopaticky vrah so zakernymi pastami ,hladnou smeckou psov a smrtiacimi zbranami.Hroza,nasilie a bol o prezitie vtrhne na vas obrazovky v tomto majstrovskom thrilleru od rexisera filmu Mrtva hliadka.
Zajimavost : V jednej z Hlavnych uloch uvidite Seana Pertweeho ,ktory hral vo filme Psi vojaci.

Hraju : Sean Perwee (Psi Vojaci ) ,Alex Reid (Posledne Prianie ) a dalsi
Rezia : Michael J. Bassett

FOTO :

The Crow

31. října 2007 v 14:10 | Alex |  Filmy
Kedysi ludia verili ze ked niekto zvrana zanesie jeho dusu do zeme mrtvych. Ale obcas sa stane nieco tak spatne ze spolu s nou i obrovsky smutok a dusa sa dostane do nepokoja. Potom niekedy, ale len obcas moze vrana tuto dusu priviest spät aby dala veci do poriadku.

HRAJÍ:
Ashe (Vincent Perez)
Sarah (Mia Kirshner)
Albrecht (Ernie Hudson)
Judah (Richard Brooks)
Curve (Iggy Pop)
Nemo (Thomas Jane)
Spider Monkey (Vincent Castellanos)
Kali (Thuy Trang)
Danny [Asheův syn] (Ian Dury)
Noah [Majitel tetovacího salónu] (Eric Acosta)
Sybil (Tracey Ellis)
Grace (Beverley Mitchell)
Bassett (Alan Gelfant)
Hindu (Shelly Desai)
Holly Daze (Holley Chant)
Zeke (Kerry Rossall)
Priest (Reynaldo Duran)
Boy in Church (Danny Verduzco)
Old Lady in Church (Maria Julia Moran)
Dále hrají The Deftones
Sarah:

Verím, že existuje miesto,
kde bludi duša mrtvých,
ktoré nenašli pokoja.
Čekaju na príležitost,
ako napravit krivdu a zlo.
Teraz sa možu stretnut s ludmi,
ktoré miluju.
Niekedy im vrána ukáže cestu,
pretože niekedy je láska silnějšia ako smrt.
Úvod

Pokračovánie vyborneho filmu Vrána je tu, opet možeme vidiet príbeh o láske, ktorá bola silnejšia ako smrt. Dejiskom je Los Angeles zahalené tmou, hmlou, beznadejnostou a násilím. Posobivé scény ukazuju mesto v rozkladu, rozbite ulice, ktorými vladnu ruka v ruke drogy a vela bezmennych gaunerov. A kdesi vo výške to všetko sleduje vrana...

FOTO

Jaskyna

31. října 2007 v 14:08 | Alex |  Filmy
V strede hlbokeho lesa v Rumunsku narazi skupina vedcov na ruiny z 13.storocia .Po blizsom prieskume zistia prekvapujucu vec-opatstvo stoji do obrovskeho systemu podzemnych chodieb.

Miestni biologovia veria, ze v jaskyni by mohol existovat doteraz neobjaveny ekosystem, preto najmu skupinu americkych jaskynnych patracov aby im pomohli hlbiny preskumat.

Jack a jeho brat Tyler su profesionalny prieskumnici ,ktori vedu skupinu najlepsich svetovych jaskynnych potapacov a stale vyhladavaju nove a nove dobrodruzstva.Do Rumunska dorazia s najmodernejsou vybavou ,okrem ineho aj s novou kyslikovou bombou ,ktora ma velku kapacitu, a tak potapac moze zostat pod vodou az 24 hodin.

Elitna skupina ku ktorej patri tiez Charlie a Buchanan ,ihned zacne s prieskumom.To, co najdu vo vnuty jaskine ,vsak nie je iba novy ekosystem, ale uplne novy zivocisny druh ... .

Clerks 2 :Muzi za pultom

31. října 2007 v 14:05 | Alex |  Filmy
Originál
Clerks II
Režie
Kevin Smith
Hrají
Jeff Anderson, Brian O'Halloran, Rosario Dawson, Trevor Fehrman, Jason Mewes, Kevin Smith, Jennifer Schwalbach Smith, Jason Lee, Ben Affleck
Rok
2006
Země
USA
Žánr
Komedie/Drama
Délka
97
Kdo viděl Mladé muže za pultem, ten ví, že Randal a Dante jsou flákači (neplést s Flákači:-), kteří místo aby si našli pořádnou práci, tak se znuděně opírají o pult v Quickstopu a řeší Danteho problémy s ženskými a Hvězdné války. Jsou to jedinci, jejichž příspěvek k úrovni lidské společnosti je, hm....řekněme nulový (a to jsem na ně ještě celkem hodná).
A tihle dva se vrací po deseti letech. Quickstop jsou nuceni opustit (v ohořelých zbytcích krámku už není, co prodávat) a dávno už to nejsou mladí muži. Spíš se blíží k škatulce střední věk. Za pultem ale stojí pořád. Našli si totiž "perspektivní" práci v hamburgrárně u Moobyho, kde dělají to samé, co předtím. Plácají nesmysly, otravují zákazníky (a pubertálního přihlouplého spolupracovníka Eliase)....a opět řeší Hvězdné války, konkrétně jejich boj s konkurenční trilogií.
Vypadá to ale, že se blíží změna. Randal si totiž našel pořádnou slečnu, která ho hodlá vytáhnout z New Jersey, zajistit mu pořádnou práci, byt i stravu. Touží však právě po tomhle? A co na to Dante? A co se stane když Jay a Silent Bob přičuchnou k víře? To je prostě třeba vidět!
Kevin Smith mě zatím nikdy nezklamal (Tátu na plný úvazek jsem radši neviděla, nechci si kazit dojem:-). A Clerks II jsou to, čemu říkám ideální romantická komedie. Je to vtipné, i když Smithův humor by asi maminky, popř. nedejbože babičky nepochopily, protože obsahuje klasické popkulturní narážky (nejtypičtějším příkladem je bitva fanoušků Star Wars a Pána prstenů), a tuhle kulturu mladých už rodičové většinou prostě nechápou. A taky by asi měli problém s některými extrémními sexuálními praktikami, o kterých se nejen mluví, ale jsou dokonce i provozovány, i když je kamera decentně odvrácena. Mimochodem scéna "mezidruhové erotiky" je pravděpodobně to nejvtipnější, co ve filmu je. Co se týče romantiky, té se taky dočkáte v míře vrchovaté a bude klasicky s překážkami. Tahle láska v bufáči vážně funguje a některé situace jsou přesně jako ze života. Navíc na hlavních hrdinech vidíte, že procházejí nějakým vývojem. Uvědomují si, že jsou ve svém věku za loosery a že jejich život by se měl nějak změnit, že nelze žít věčně jako prodavač fast foodu a nakonec s tím i něco udělají. Jediné, co se nemění, je jejich přátelství. V tomhle je konec možná až trochu moc doslovný, i když Jay a Silent Bob na vážnosti situace trochu uberou. A jako obvykle se budou potloukat kolem krámu (i když o Quickstop se přece jen lépe opíralo...) a provádět jednu vylomeninu za druhou, což je ta pravá sůl Smithových filmů. Ale i nové postavy si zamilujete. Třeba Eliase, jehož představitel byl stvořen k tomu, hrát ňoumovitého maminčina mazlíčka, který nemá páru o základních věcech nebo Becky, které Rosario Dawson dává přirozený šarm. No a staří známí jsou vskutku staří známí, takoví, jaké je máme rádi. Tedy minimálně já:-)
Jako velké pozitivum vidím to, že film funguje naprosto samostatně. Samozřejmě si ho víc užije ten, kdo už nějaké Smithovy filmy viděl, hlavně první Clerks (tedy Mladé muže za pultem nebo taky v nepříliš trefném překladu Podvodníky z New Jersey), ale může se na něj klidně mrknout i ten, kdo netuší, co je Quickstop a na co naráží hláška "a to jsem tu dneska ani neměl být...":-) A ještě negativum - muzikálová vložka je sice pěkná, ale upřímně řečeno, úplně bych se bez ní obešla. Jestli chtěl Smith ukázat, že Rosario Dawson sexy tancuje, tak se mu to povedlo, ale jiný význam to nemá.
Druzí Clerks prostě v nabídce kin, kde najdete většinou nic moc romantické komedie, kralují, rozhodně stojí za to si na ně zajít. Pro Smithovce povinnost!!!
PS: U nás jdou Clerks II do kin 1.února.

Postavy

31. října 2007 v 14:03 | Alex |  HTF
Happy Tree Friends jsou roztomilá, plyšová zvířátka, jejichž každodenní dobrodružství končí děsivě špatně. Nezáleží na tom, jak nevinně jejich den začíná, vždycky končí katastrofou.
Cuddles
Není nic heboučtějšího než tahle roztomilá králičí kůžička, ale naneštěstí z ní pokaždé lítají chlupy. Giggles
Stydlivá a sladká; tuhle malou pozemní veveřičku spolehlivě poznáte podle její věčné neposednosti a uhihňanosti. Budete jí chtít zaškrtit! Handy
Žádná práce není dost těžká pro tohoto bobřího tesaře, který utrpěl amputaci obou horních končetin. Je vždy připraven podat "pomocnou ruku", aby dokázal, že lze dosáhnout všeho, pokud máte správný přístup. Lumpy
Poněkud slaboduchý, modrý sob, který je vždy někde tak trochu navíc, vždy má srdce otevřené a obě ruce levé, nicméně na rozdíl od ostaních svá dobrodružství přežívá víceméně bez úhony. Toothy
Jediná věc větší než ocásek tohoto pihatého bobra je jeho předkus. Nutty
Tahle nervózní, šilhavá veverka se díky svým touhám po sladkém s oblibou dostává do "ulepených" situací, které pro ni nekončívají úplně nejlépe. Petunia
Tato sladce vonící tchořice nikdy nerozviřuje svůj pach. Určitě si nebudete držet nos v přítomnosti tohoto přátelského stvoření, protože nosí "voňavý stromeček" kolem krku. Sniffles
Tento intelektuálský mravenečník miluje pojídání mravenců, což by nebylo nic tak neobvyklého, ale ať dělá co dělá, vždycky strká svůj nos do problémů. Splendid
Je to pták, je to letadlo, NE, je to létající veverka! Tento nebeský hrdina je vždy připraven vrhnout se do záchranné akce. Vždycky se ovšem poněkud přecení a nadělá více škody než užitku. Flaky
Jakmile tento lupy obtížený dikobraz způsobí svými bodlinami nějaké potíže, snaží se pěkně rychle zmizet. The Mole
Tenhle slepý krtek zvládá práci v těch nejnebezpečnějších situacích. (Zvláštní znamení: znaménko krásy) Disco Bear
Tenhle slepý krtek zvládá práci v těch nejnebezpečnějších situacích. (Zvláštní znamení: znaménko krásy) Russel
Zabarikádujte všechny poklopy - pirátská mořská vydra přichází na palubu a má obrovský pravý hák! Mime
Kdyby akce mluvila hlasitěji než slova, pak tenhle jinak tichý jelen nepřestává nikdy mluvit. Jeho šílené činy Vás připraví o řeč. Lifty a Shifty
Tito mývalí bratři trpící kleptomanií jsou mistři v oboru pěti prstů - Lifty a Shifty by Vám s klidem ukradli Vaše srdce a pak Vám ho obratem ruky prodali zpátky. Cro-Marnot
První "neanimovaná" postavička - tento starověký savec je sice zamrzlý v kostce ledu, ale v pohybu mu to bohužel nebrání. Flippy
Emociálně rozháraný medvědí válečný veterán zahřeje Vaše domovy a nezanechá žádné svědky. Pop
Tento otcovský medvěd nás naučí, že se vždycky najde místo pro naprosté selhání v rodičovské zodpovědnosti. Cub
Nevinný a roztomilý; Pop má neustále plné ruce práce udržet tohohle uličníka dál od problémů. Cup ale stejně vždycky skončí na kousky.

Hry

31. října 2007 v 14:01 | Alex |  HTF
Hry Sweet Ride Skate
Králíček Cuddles si koupí zmrzlinu. Ovšem šilhavá veverka Nutty chce jeho zmrzlinu pro sebe! Podaří se kralíčkovi ujet na skejtu nenažraný veverce Nutty? Crazy Disco
Zatančete si, ale pozor na padjící předměty, jen některé můžete vzít! Tančíte za Liftyho Cub Shoot
Hrajete za úchylného Fippyho, který trefuje Cuba... jak daleko doletí? Cub Shoot 2
Trochu pozměněná jednička, musíte se trefit do středu stupnice... Cub Shoot 3
Další již trpělivě očekávaná hra Cub Shoot 3 tentokrát s bazukou Dynamit
Udrzte dinamit co nejdéle ve vzduchu jakmile spadne ....... Flippy Attack
Utečte před kulkami střílejícího šílence Gogo Toothy
Prostě si musíte vyšplhat pro svoje oko .... Laser Training
Nedávno uvedená hra od tvůrců Happy Tree Friends. Zde hrajete za letce (Asi superman neznám jeho jméno :D ) a chráníte vaši louku plnou květů před nájezdy včel k tomu používáte vaše laserové oči, ale po chvíli budete mít sami problémy vyhýbat dvým vlastním laserům. Lumpy Artist
Musíte s Lumpim ujít co nejdelší cestu po laně váhu vám pomáhá vyrovnat tyč :-) Jumping Nutty
Úkol spočívá v tom že musíte vyskákat co

Situacia na Slovensku

30. října 2007 v 21:39 | Alex |  Satanizmus
Na Slovensku pôsobia satanistické skupiny veľmi neorganizovane a živelne. Možno si to uvedomujú aj sami satanisti, ktorí na svojej internetovej stránke vyzývajú, aby sa skupiny začali organizovať založením novej sekty Vyvolených. Hoci je táto výzva publikovaná na internetovej stránke českého pôvodu, je podľa overených údajov adresovaná aj satanistom na Slovensku, ktorí majú navyše svoju oficiálnu internetovú stránku nápadne zhodnú práve s ňou.

"Naša sekta Vyvolených vznikla 31. 12. o 24.00 hod." - oznamuje záhadná výzva na uvedenej webovskej stránke a jej autor pokračuje: "Prečo táto sekta vlastne vznikla? Je mi jasné, že každý satanista je originálny a má vlastné názory na satanizmus, ktorými sa riadi. Je mi však jasné aj to, že na tomto svete je potrebná jednota, bez jednoty nie je sila a kto je slabý, skôr či neskôr zahynie. Naša sekta vznikla preto, aby nás zjednotila; jednotou totiž získame silu, môžeme spolu komunikovať, schádzať sa, navzájom si pomáhať a neskôr môžeme spolu aj niečo vykonať. Pokiaľ by ste sa chceli stať členmi našej sekty Vyvolených, prečítajte si, prosím, uvedené podmienky. Ak súhlasíte so všetkými podmienkami a prečítali ste si Satanskú bibliu, vyplňte a odošlite dotazník. Všetky údaje musia byť pravdivé! Na tieto informácie bude vystavený certifikát člena sekty Vyvolených, ktorý dostanete poštou" - toľko znenie internetovej výzvy.

Odhaduje sa, že na Slovensku je len niekoľko stoviek satanistov. Pochopiteľne ide o veľmi hrubý odhad, lebo satanisti nie sú organizovaní, nepodliehajú spoločnému vedeniu a nevyznávajú jednotnú ideológiu. Môže to byť tak výhoda ako i nevýhoda. Výhoda je možno v tom, že satanisti okrem svojho radikalizmu a vzdoru nemajú pevnejšie korene, ktoré by ich viazali (doktríny, vodcu, prísne vymedzený životný štýl a pod.), teda nevytvára sa u nich taký stupeň závislosti a uniformity, ktorý je typický pre klasické sekty s prísne stanovenou hierarchiou a doktrínami. Avšak na druhej strane sú z toho istého dôvodu ako celok ťažko identifikovateľní a právne postihnuteľní. Podľa slov pracovníkov odboru násilnej kriminality Prezídia Policajného zboru SR sa zatiaľ na Slovensku, na rozdiel od Českej republiky či Poľska, nevyskytol v preukázateľnej súvislosti so satanizmom závažný trestný čin násilného charakteru. A keby sa taký čin v budúcnosti predsa len stal, na zodpovednosť by brali iba jednotlivca, ktorý by sa ho dopustil. Súvislosť takéhoto činu s akoukoľvek náboženskou či pseudonáboženskou motiváciou je totiž ťažko preukázateľná. Jednou z výnimiek je fašizmus, ktorého šírenie a propagovanie je trestné.
Čierne stopy

Názorným príkladom určitej právnej bezmocnosti je udalosť, ktorá sa odohrala v obci Križovany nad Dudváhom neďaleko Trnavy. V záhrade rodičovského domu sa v sude spolu so satanistickou a okultistickou literatúrou upálil mladý muž Róbert Miklovič. Tragédiu videla i jeho matka, ktorá však už nemohla nič robiť. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave nebol upálený mladík registrovaným členom satanistickej cirkvi a ani inej sekty. Stíhanie voči neznámemu páchateľovi bolo pre nedostatok dôkazov zastavené…

Mladík s prezývkou Aben, ktorý je prevádzkovateľom slovenskej internetovej stránky o satanizme, ale aj organizátorom celoslovenských satanistických stretnutí, sa vyjadril, že o R. Miklovičovi nemá nijaké informácie: "Podľa mena ho nepoznám, keby som videl jeho tvár, možno by som si spomenul. Je možné, že navštívil niektoré z našich stretnutí" - povedal Aben reportérom denníka Nový Čas, ktorí sa s ním stretli v mestečku na Záhorí a dodal: "Myslím si však, že nešlo o skutočného satanistu. Viera v satanizmus je vlastne viera v život. My nikoho nenútime, aby si ubližoval, či podrezával hrdlá mačkám. To rozhodne nie je náš štýl."

Napriek tomuto vyhláseniu je zrejmý deštrukčný vplyv satanistickej ideológie na konanie najmä mladých, psychicky nestálych ľudí, alebo tých, čo stratili zmysel života a prežívajú životnú krízu. Všeobecne je však veľmi obťažné pri podobných tragédiách ako v Križovanoch nad Dudváhom určiť konkrétneho vinníka.

Okrem tejto samovraždy, u ktorej sa však iba predpokladá súvislosť so satanizmom, na Slovensku nie sú známe podobné prípady. Nevyskytla sa ani rituálna vražda. Avšak sem-tam sa v tlači objavia znepokojivé informácie o brutálne zabitých zvieratách, ktoré boli použité ako rituálna obeť pri satanských rituáloch, o zdevastovaných kresťanských sochách a iných zneuctených náboženských pamiatkach či cintorínoch, o popísaných školských a iných verejných budovách, kde boli namaľované satanské symboly a nápisy, alebo o iných prejavoch brutality a vandalizmu.
Diablov rukopis zanechali na vzácnych relikviách, ktoré sú na zozname kultúrnych pamiatok SR. Na pozlátených miestach sa objavili namaľované päťcípe hviezdy a čierne trojčíslie 666. Inde zasa hanlivé znaky s fašistickým motívom a číslom 88, čo je symbol HH - Heil Hitler.

Podľa istého zdroja našla polícia v byte jedného bossa podsvetia nemenovaného okresného mesta rôzne satanistické symboly a kultové predmety. Vyzerá to, akoby satanizmus takýmto osobám zvyšoval ich sebavedomie, alebo okolo nich vytváral závoj niečoho tajuplného až magického, čo môže zvyšovať kredit ich činnosti a im samým pridávať autoritu a silu.
V jednej škole sa vyskytol prípad žiačok, ktoré od určitého času začali pestovať "kult krvi". Nosili pri sebe krvavé vreckovky, zámerne sa rezali na ruke a pod. Pedagógovia to takisto dávajú do súvisu s možným negatívnym vplyvom satanistických myšlienok.

Aj keď v porovnaní s okolitými krajinami, napríklad s Poľskom, je situácia u nás ešte stále relatívne pokojná, všeobecne sa predpokladá, že so zvyšovaním politického, ekonomického a s tým súvisiaceho sociálneho napätia, ako aj s postupným presakovaním negatívnych pseudoduchovných prúdov a myšlienok zo západnej Európy a USA, bude aj na Slovensku stále viac takých mladých ľudí, pre ktorých bude východiskom radikalizmus a revolta. Možno sa vybijú v metalovej hudbe, možno aj oni budú oblečení v čiernych bundách s kovovými cvokmi a pod nimi budú mať tričká s pentagramom či inými satanistickými symbolmi zavesenými na krku. Alebo budú iba bezmyšlienkovite vyjadrovať svoj vzdor voči všetkému a všetkým.

Cierne omse

30. října 2007 v 21:38 | Alex |  Satanizmus
Satanská čierna omša je rituál, ktorým sa vzdáva pocta satanovi. Svoj historický pôvod má najmä v sexuálno-magických rituáloch niektorých siekt a satanistických kultoch. Satan je nimi uctievaný ako vládca tohto sveta a jeho symbolom je vzbura proti konvencii. Existujú viaceré druhy čiernych omší - aj také, ktoré popri adorácii satana zahrnujú potupovanie jeho protivníka Ježiša Krista. Satanisti na týchto omšiach posilňujú predovšetkým svoje ego, lebo veria, že sú súčasťou satana. A pokiaľ vzývajú satana, vzývajú tým predovšetkým sami seba, vďaka čomu si dodávajú mentálnu silu, ktorá zaisťuje podporu ich skutkov.
Na lepšiu predstavu o tomto fenoméne v jeho konkrétnych prejavoch uvádzame ukážku jedného z oslavných rituálov inšpirovaných Satanskou bibliou, ktorý konala Abenova skupina 5. mája 2000 v lese, približne 2 km od železničnej stanice v Malackách na mieste zvanom "Kamene". Jeho zámer a priebeh je opísaný na spomenutej internetovej stránke takto: "Oslavný rituál sa koná na počesť zoradenia všetkých planét v našej slnečnej sústave do jednej línie, čo sa deje približne raz za 600 rokov. Jeho účelom je oslava života a Zeme. Oltárom je žena (pravdepodobne nahá) ležiaca hlavou na juh a nohami na sever. Symbolizuje matku Zem - Gé. Nad ňou je zavesený pentagram. Vľavo je čierna svieca, vpravo biela. Pomocníci kňaza sedia po jednom pri každej svieci. Oltár je v strede pentagramu narysovanom na zemi. Na ňom, pokiaľ možno medzi nohami ženy, je sústredený kalich. Meč je položený na nohách. Víno má pomocník pri čiernej svieci, zvon pomocník pri bielej. V každom cípe stojí účastník s hlavou zahalenou do čierneho a s čiernou sviecou v ruke. Všetkým na krku visia pentagramy. Ostatní účastníci tvoria kruh pentagramu - ľub. Čierne oblečenie, žiadne sviečky. Kňaz symbolizuje vládcu Zeme - Beliala. Stojí pri nohách oltára, pričom mu pomocník podáva zvon. Vyzváňaním zvonu na štyri svetové strany proti smeru chodu hodinových ručičiek očisťuje ovzdušie. Kňaz odovzdáva zvon pomocníkovi a berie meč. Ukazuje ním na bafomet a číta vzývanie satana: »In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi! V mene satana, vládcu Zeme, kráľa sveta, rozkazujem silám temnôt: vložte svoju pekelnú moc do mojich rúk! Roztvorte dokorán brány pekiel a vyjdite z priepasti, aby ste ma pozdravili ako brata (sestru) a priateľa! Doprajte nám pôžitky, o ktoré žiadam! Vzal som meno tvoje za časť samého seba! Žijem ako voľné zviera, teším sa z radostí tela! Prajem poctivým a preklínam skazené! Pri všetkých bohoch pekiel, rozkazujem, aby sa všetko, o čom som hovoril, tiež stalo! Príďte a ozvite sa na svoje mená! Prejavte tak moje túžby!«

Kňaz vkladá meč žene na oltári do vystretých rúk a tá ho drží vodorovne nad svojou hlavou. Pomocník podá kňazovi pergamen s pekelnými menami a účastníci v pentagrame (nie v kruhu) ich po ňom opakujú. Kňazovi podajú kalich s vínom, ten z výšky požehná kvapkou ženské lono, pobozká ho a hovorí: »A (svoje meno) i ta Siatris i ta Belial! Vniglag!« Kňaz podá kalich pomocníkovi pri čiernej svieci, ten obíde všetkých účastníkov v pentagrame a každý si odpije. Pomocník odíde na svoje miesto. Kňaz vezme žene meč a otáča sa s ním proti smeru chodu hodinových ručičiek a ukazujúc na svetové strany vyvoláva jednotlivé kniežatá pekiel: Satana z juhu, Lucifera z východu, Beliala zo severu a Leviathana zo západu. Žiada o požehnanie všetkých účastníkov rituálu (ukazuje pritom na bafomet). Žene zloží meč na prsia, pričom ho ona chytí oboma rukami. Kňaz zvolá: »Semham forash!« a »Sláva satanovi!« - ostatní (v pentagrame aj v kruhu) to hlasno zopakujú. Pomocník podá kňazovi pergamen, z ktorého on číta ôsmy Enochiánsky kľúč vzťahujúci sa na počiatok satanského veku. Nakoniec zvon ohlási znečistenie vzduchu. Kňaz hovorí: »Dokonané je!«"

Deti pre satana

30. října 2007 v 21:37 | Alex |  Satanizmus
"Boh je mŕtvy, satan žije!" - tvrdí brat Alexej - "Veľký mág" - a jeho sekretárka, blondínka Marína súhlasne prikyvuje hlavou a tvrdým cudzím prízvukom ho dopĺňa: "Náboženstvá tohto sveta zlyhali. Biblické normy mravnosti upadajú a všade okolo nás kvitne šokujúci mravný úpadok…"
Deti satanove sú ďalšou zo satanistických skupín pôsobiacich na Slovensku. Členovia tejto košickej sekty sa nenazývajú menami, sú jednoducho sestry a bratia. Jedným z písaných zákonov sekty je mlčanie. Porušujú ho iba v prípade súhlasu "Veľkého mága". Brat Alexej sa novinárovi denníka Nový deň posťažoval na košickú konkurenciu: "V Trebišove a v Michalovciach je to iné než v Košiciach. V tomto meste je veľa tajných spoločenstiev. Naša sekta má však budúcnosť…" Tieto slová údajne nepriamo potvrdil aj známy slovenský astrológ MUDr. Eugen Jonáš, ktorý okrem iného predpovedal sekte Deti satanove rýchle rozširovanie…

Pôvabná sekretárka brata Alexeja propaguje voľný sex, ale aj obrodenie okultizmu. Čierna omša - podľa brata Alexeja diablova hodina - sa začína tlmeným dunením bubnov. Hlas z pozadia pozdraví prítomných: "Semham forash, sláva diablovi". Mystická hudba, omamná vôňa tymiánu a postavy zahalené v kutniach. Mihotavé svetlo sviec dopĺňa polnočnú scénu. Žreci sa skláňajú nad "oltárom". Na kožušine leží nahá Diana. Z temnôt sa vynorí satan. Na tvári má masku. Počuť prísne tajné zaklínadlá Satanskej biblie: "Abbadona, Asmodée, Apolón, Moloch…"

Rock pre satana ???

30. října 2007 v 21:37 | Alex |  Satanizmus
Nato, aby boli rockoví muzikanti schopní čo najlepšie zahrať jednotlivé rytmy privádzajúce poslucháčov k úplnému pôžitku, veľmi usilovne študovali svadobné zvyky, rôzne druhy mágie a zaklínania praktizované medzi africkými kmeňmi či v strediskách vúdú. Tento afro-americký kult pochádzajúci z Haiti sa rozšíril v americkom štáte Svätá Lucia, konkrétne v meste San Luis. Vo svojej podstate je magickým kultom. Veľký význam sa pripisuje duchom, ktorí počas obradu vstupujú do tiel účastníkov a posadnú ich.

Opis obradu vúdú vedúceho k posadnutiu od autora Wade Davisa v základných rysoch pripomína
opis rockového koncertu: "Bubon bez prestania dunel, riadne a hlboko, silné údery akoby dopadali na chrbticu onej ženy. Skrúcala sa pri každom údere… V sprievode lavíny zvukov prišiel duch, (…) pomaly zdvihla tvár, navštívil ju božský jazdec, stala sa duchom. (…) Vyzerá to tak, že duchovia bývajú chtiví, lebo po chvíli zostali posadnuté ďalšie dve "hounsis"… Bubny ustavične duneli. Potom duchovia tak ako prišli aj odišli" (W. Davis: The Serpent and the Rainbow, s. 43 - 45). Ďalší opis je ešte expresívnejší: "Úder za úderom, pohyb za pohybom - sila, ktorá tlačí človeka napred (…) aj cez smrteľný strach, (…) k temnej predtuche smrti" (M. Deren: Divine Horsemen - Voodoo Gods of Haiti, s. 250).
Kvasi Džidžornu, syn arcikaplána vúdú z Ghany prezývaný Rocky interpretoval rockovú hudbu pre skupinu Rolling Stones a gitaristu Jimmyho Hendrixa. Ray Manzarek, hrajúci na klávesových nástrojoch v skupine The Doors, oslavoval spojenie rockovej hudby s vúdú slovami: "Keď je sibírsky šaman pripravený vstúpiť do tranzu, všetci obyvatelia osady sú zhromaždení na jednom mieste, udierajú na klopačky, fúkajú do píšťal a hrajú na všetkom, čo majú poruke, len aby ho odprevadili. Ustavične počuť monotónne vibrácie zvuku. Trvá to celé hodiny. To isté sa deje i v našej skupine počas koncertu. Žiaden z našich výstupov netrvá tak dlho, no ja mám dojem, že vďaka tomu, že experimentujeme s drogami, sme schopní dosiahnuť takýto stav oveľa skôr. Vedeli sme, ako sa to dá dosiahnuť, a tak sme sa mu pokúsili priblížiť. Je to ako keby bol Jim (Morrison) elektrickým šamanom a my elektrickým sprievodom, skupinou stojacou za ním a udávajúcou rytmus. Niekedy sa stane, že Jim nie je vo forme, ale my hráme a hráme a on sa postupne dostáva do švungu. Je to neuveriteľné, ale hrajúc na organ som schopný zasiahnuť ho elektrickým úderom. John dokáže urobiť to isté na bubnoch. Niekedy možno ten zásah presne pozorovať - kŕč. Udriem na príslušný akord a on na to reaguje podobne, ako keď niekomu behá mráz po chrbte. A oslobodzuje sa. Niekedy býva skrátka skvelý. Naozaj fenomenálny. Ľudia to takisto cítia" (J. Hopkins, D. Sugerman: Nikt nie wyjdzie stad žywy, s. 168 - 169).
Populárny spevák John Lennon rozprával o svojich osobných mystických skúsenostiach ešte z čias, keď bol tínedžerom: "Doslova som odlietaval v tranze rovno do hladiny alfa (…) videl som, ako sa halucinačné vízie mojej vlastnej tváre menia na kozmické, absolútne." John volal Yoko Ono (svoju partnerku) "Donom Juanom" vďaka spojeniu s čarodejníkom z indiánskeho kmeňa Yaqui, ktorý zasvätil Carlosa Castanedu do sveta čarodejníctva. Lennon, pokúšajúc sa opísať svoj proces "inšpirácie", vysvetľoval: "Je to ako posadnutosť, ako nejaké médium." Yoko Ono o Beatles povedala: "Boli ako médiá. Nevedomí si toho, čo hovoria, prechádzalo to cez nich" (The Playboy Interviews with John Lennon and Yoko Ono, s. 106, 114, 169, 204).
Vodca známej rockovej skupiny šesťdesiatych rokov The Doors Jim Morrison, ktorý zomrel v roku 1971 vo veku necelých 27 rokov, bol v médiách prezentovaný ako "posadnutý učeň temnoty, ktorý odmietal vládu v každej forme; bádateľ testujúci hranice reality len preto, aby zistil, čo sa stane." Vokalista heavymetalovej skupiny Krokus, Marc Storace, povedal o podobnej inšpirácii: "Nedá sa to opísať. Možno iba povedať, že je to ako tajomná energia, prichádzajúca z metafyzickej sféry, ktorá do mňa vstupuje. Práve tak, ako keby som bol médiom" (Circus, 31. 1. 1984, s. 70).
Jimmy Hendrix, zvaný "najväčší rockový gitarista", známy aj pod prezývkou "Dieťa vúdú veku Vodnára", podľa Alana Douglasa "veril, že je posadnutý duchom". Býval pravidelným návštevníkom špiritistických seáns. Hovoril: "Pretože hudba je vo vzduchu, som schopný jej prostredníctvom nadviazať kontakt s určitým duchom." Bývalá Hendrixova priateľka Fayne Pridgonová tvrdila: "Vždy rozprával o akomsi diablovi. Cíti, že v ňom niečo je, čo v podstate nemôže kontrolovať; nevie, čo ho vedie, aby robil to, čo robí a hovoril to, čo hovorí. A skladby (…) jednoducho z neho vychádzali… Bol taký utrápený, v podstate vo svojom vnútri rozorvaný… Keď som mu rozprávala o čudnom správaní sa mojej starej mamy, povedal, že ju pôjdeme navštíviť a že by sa možno dal nájsť nejaký bylinkár alebo dakto, kto by zistil, či sa z neho dá vyhnať démon" (zo zvukového záznamu filmu Jimmy Hendrix, interview s Fayne Pridgonovou).
Little Richard sa priznával k podobným zážitkom. Za zdroj svojej inšpirácie považoval satana: "Riadila ma a rozkazovala mi akási sila. Sila temnoty…, v ktorej existenciu veľa ľudí ani neverí. Sila diabla, satana" (Ch. White: The Life and Times of Little Richard, s. 206).
Spojenie medzi vúdú a šamanistickým prúdom rocku v konečnom dôsledku viedlo k vzniku nového prúdu rockovej hudby známej ako satanistický rock. Už jeden zo spolutvorcov súčasného satanizmu, Aleister Crowley (1875 - 1947) uviedol tri spôsoby, ktorými možno uviesť človeka do stavu satanistického tranzu:
l. ustavičným opakovaním rovnakého rytmu v hudbe,
2. drogami,
3. sexuálnou mágiou
(porov. U. Baumer: Wir wollen nur deine Seele. Rockszene und Okultismus: Daten - Fakten - Hintergrunde, s. 97).
Anton La Vey (nar. 1930), ktorý bol v šesťdesiatych rokoch jedným zo spoluzakladateľov kultu satana v USA, vydal roku 1968 knihu Satanská biblia, obsahujúcu pravidlá správania pre satanistov. Okrem vymedzenia týchto pravidiel, ktoré možno nazvať antidekalógom, sa v nej zaoberá aj troma ďalšími metódami: l. slovom ako nositeľom informácií, 2. zhovievavosťou, založenou na vedomom narúšaní hraníc medzi dobrom a zlom, pravdou a klamstvom, 3. hudbou ako nositeľkou emócií, no rovnako i odcudzenia (porov. R. M. Pęczak: Satanišci: Maly slownik subkultur mlodziežowych, s. 84). Takto sformulovaným zásadám veľmi dobre vyhovuje práve rocková hudba, ktorá kult satana rýchlo prebrala.
Začiatok tohto kultu siaha azda až do roku 1968, keď skupina Beatles vydala album s názvom Devil's White Album (Diabolský biely album), ktorý obsahuje piesne Revolúcia č. 1 a Revolúcia č. 2. John Lennon veľakrát na verejnosti v tom čase tvrdil, že podpísal zmluvu s diablom. Na jeho platni Sargent's Pepper bol zrejmý portrét A. Crowleya.
Spojenie medzi rockom a satanizmom bolo pre veľa ľudí zo scény dôvodom na pýchu. Vznikli piesne i celé albumy venované satanovi, napríklad Highway to Hell (Diaľnica do pekla) skupiny AC/DC; Their Satanic Majesty's Request (Požiadavka Jeho Veličenstva Satana) skupiny Rolling Stones, Running With the Devil (Beh so satanom) Davida Lee Rotha. Roth sám seba nazýva "majstrom obradu nemorálnej väčšiny" a konečným cieľom jeho hudby je "privolanie zlých duchov". V jednom zo svojich rozhovorov pre tlač povedal: "Mám v úmysle odovzdať im dušu, o to sa vlastne celý čas usilujem. Človek vstupuje do takého stavu a začína prosiť bohov-démonov" (Rock, kap. IV: 1984, s. 30).
V januárovom čísle časopisu American Photographer Magazine z roku 1980 bolo vysvetlenie, že názov skupiny KISS je skratkou slov Kids in Satan service (Deti v službe satana). Logo skupiny AC/DC obsahuje symbol smeru strely, ktorý symbolizuje satana padajúceho z neba ako blesk (porov. Lk 10, 18). Podobný symbol má aj skupina KISS.
Skupina Black Sabbath pred koncertom skladá obetu satanovi na oltári pokropenom krvou z kohúta. Spevák Ozzi Osbourne tvrdí: "Naše obecenstvo je pod vplyvom pekelnej sily a to vysvetľuje náš úspech." Aj jedna z piesní, konkrétne Mr. Crowley, je venovaná satanistovi A. Crowleyovi. Vo svojich skladbách napríklad Bloodbath in Paradise (Krvavý kúpeľ v raji), Osbourne vyjadruje obdiv luciferskému kultu Charlesa Mansona, ktorý riadil vraždy manželov La Bianca a americkej herečky Sharon Tateovej (9. a 10. augusta 1969) a bol zakladateľom sekty, ktorá hlásala, že medzi Kristom a satanom niet rozdielu. Sám sa považoval za dediča ideí Adolfa Hitlera, okrem iného hlásajúceho nadradenosť árijskej rasy. Prvý album skupiny Black Sabbath má na obale obrátený Kristov kríž. Na neskoršom albume s názvom Sabbath Bloody Sabbath (Sabat, krvavý sabat) sú ako ilustrácie použité obrázky satanistického rituálu nudistov s priečne vpísaným číslom 666. Na tielkach skupiny je namaľovaná lebka s prekríženými hnátmi spolu s číslom Antikrista 666. Magazín Register z 28. 1. 1982 opisuje, ako Osbourne na koncerte v štáte Iowa odhrýza hlavu netopierovi. V televíznej relácii spoločnosti TV CBS Osbourne vytiahol z vrecka holubicu a odhryzol jej hlavu. Vo februári 1986 rockový magazín Circus napísal: "Black Sabbath má moc nad fanúšikmi."
Jimmy Page, člen skupiny Led Zeppelin, neraz vyjadril svoj obdiv satanistovi A. Crowleymu. Dokonca odkúpil i jeho škótsku usadlosť v Boleskine. Mick Jagger zo skupiny Rolling Stones sa oddal satanovi v masonskej sekcii Lóže zlatého úsvitu a pobočke Zákonu Illuminátov. Názvy jeho piesní Sympatia pre diabla či Vtelenie do môjho brata diabla iba potvrdzujú jeho prezývku "Lucifer rocku".
Najväčšie hudobné vydavateľstvá Zodiac Profiction, Capital Record, Mercury, Interglobus Music, Aristo Records a iné vydávajú a šíria diela najagresívnejších rockových skupín. Najznámejší rockoví producenti - David Crosby, Nathan Young alebo Graham Nash - sú členmi Satanistickej cirkvi. Chválospevy na diablovu počesť, popularizácia Antikrista, podnecovanie vzdávania cti satanovi alebo vstupu do pekla, propagácia okultizmu a čarodejníctva niekedy vystupujú v textoch rockových piesní v skrytej forme, ale najčastejšie sa hlásajú otvorene.
Možno ich nájsť napríklad v tvorbe Paula McCartnyho, Rolling Stones, Ozzy Osbourna zo skupiny Black Sabath, Led Zeppelin, Electric Light Orchestra, Dee Snidera, Alice Coopera, Davida Lee Rotha, Daryla Hala z duetu Hall and Oates, Stevie Nyxa, Run DMC, LL Cool J., The Beastie Boys, Whitesnake, Heart, Diamond Rexx, The Mentors, Slayer, Poison, Stryken Niny Hagena, Johna Lennona, Ronnie James Dia, De Garmo and Key, Amy Granta (porov. C. V. Manzanares, Prekursorzy Nowej Ery, s. 104).
Pri krste Diabolského bieleho albumu sa John Lennon vyjadril: "Kresťanstvo zanikne, rozpadne sa a zmizne. Nepotrebujem o tom ani diskutovať. Slovom mám pravdu a história to potvrdí. Sme už populárnejší ako Ježiš Kristus. Neviem, čo zanikne skôr - rock či kresťanstvo." Taylor Derek, tlačový zástupca skupiny Beatles, sa raz o štvorke z Liverpoolu vyjadril: "Sú úplne antikresťanskí. Prirodzene, ja som tiež antikresťanský. Oni sú však tak veľmi antikresťanskí, až ma to zaskočilo, a to nie je ľahké." (Saturday Evening Post, 8. 8. 1964). V pesničke Ballad of John and Yoko používa Lennon meno "Ježiš" ako nadávku. V známej lyrickej skladbe Imagine (Predstav si) otvorene vyhlasuje celosvetové bratstvo v zjednotenom povstaní proti Bohu.
V Poľsku sa satanistické texty začali vyskytovať u domácich hudobných skupín heavymetalového prúdu na festivale v Jaročinie. Okrem satanských oslavných chválospevov sa v textoch piesní konzekventne objavili rôzne protikresťansky zamerané časti a výsmech kresťanstva pomocou častého opakovania slov zo slovníka cirkevných pojmov. Ako príklady možno uviesť skladby zahraničných interpretov a skupín Pray (Pomodli sa) od M. C. Hammera, Like a Prayer (Ako modlitba) od Madony, Can't Find My Way Home (Nemôžem nájsť cestu domov) od skupiny House of Lords, alebo hudbu írskej rockovej skupiny U2. V Poľsku sa navyše od príchodu "čistého rocku", teda od roku 1980, začala objavovať výrazná vlna textov odsudzujúcich nielen svet politiky či tradičnej kultúry, ale aj textov ironicky vypovedajúcich o náboženstve a popisujúcich celé Poľsko ako provinčnú, primitívnu a netolerantnú krajinu. Svedčí o tom i priznanie Krzysztofa Skibu zo skupiny Big Cyc (Veľký cecok): "Skutočne som pracoval v opozícii, ale v alternatívnej opozícii. Organizovali sme vtedy tiež demonštrácie proti Solidarite. Uvažovali sme, že by bolo potrebné vyhodiť do vzduchu výbory a kňazov napichovať na bodáky. Nikto z nás nechodil do kostola, ale často sme sa prichádzali pozrieť na koniec omše, keď sa dalo čakať, že sa môže strhnúť bitka."
Charakteristickú evolúciu poľských rockových skupín od antikomunizmu po antiklerikalizmus zosobňuje práve skupina Big Cyc. Na obale prvého albumu umiestnili Lenina s chocholom Irokéza typickým pre túto hudobnú vlnu, na druhom albume Walesu so symbolom Playboya na chlopni kabáta, no na ďalšom albume už mníšku stojacu pred sušiacimi sa prezervatívmi.
Pre hudobníkov propagovaných médiami je zosmiešňovanie duchovenstva, cirkvi či dokonca kresťanských hodnôt povinné. Hudobná skupina Piersi (Prsia) použila v skladbe vysmievajúcej sa z kňazov a katolíkov ako hudobný podklad náboženskú pieseň. V texte poľskej skupiny Kobranocka je pasáž: "Nech zdochne židokomúna a kňazom nech splešatejú hlavy,/ ak sa nechceš dostať do pekla, choď odovzdať milodary./ Zákonník za cudzoložstvo nech určuje popravisko,/ no keď príde chlapík v čiernom, choď odovzdať milodary." Skupina Kazik v pesničke Ešte Poľsko spieva: "Na ulici, no i v bytoch/ koktail kňaza s úderníkom./ Kto netrpel za komančov,/ je teraz nikým jednoducho."
Slová spievané v hlasno hranom rytme sa ukladajú hlboko do vedomia mladých vyznávačov rocku. Stávajú sa kliatbami, identifikátormi a sloganmi, ktoré padajú v horúčkovitých rozhovoroch mladých ako údery rozdávané nevedno prečo a za čo…

Devätoro satanovo

30. října 2007 v 21:35 | Alex |  Satanizmus
1) Satan znamená ukájanie chúťok, nie odriekanie si.
2) Satan znamená žijúcu existenciu, nie vymyslené spiritualné kecy.
3) Satan znamená nepoškvrnenú múdrosť, nie pokrytecky sebaklam.
4) Satan znamená láskavosť k tým, ktorý si ju zaslúžia, nie lásku vyplytvanú na nevdačníkov.
5) Satan znamená pomstu, nie nastavenie druhej tváre.
6) Satan znamená zodpovednosť voči zodpovedným, nie starosť o psychických upírov.
7) Satan znamená človek ako obyčajné zviera, niekedy lepšie, ale častejšie však horšie ako tie, ktoré chodia poštyroch. Človeka, ktorý sa vdaka božskému, duchovnému a intelektuálnemu vývoju stal najzákernejším zvieraťom..
8) Satan znamená všetky tzv. hriechy, pretože vedú k fyzickému, mentálnemu nebo emocionálnemu uspokojeniu.
9) Satan je najlepším priateľom, akého key cirkev mala, pretože ju po celé tie roky pomáhal udržovať.

Spiritizmus

30. října 2007 v 21:34 | Alex |  Ine
Špiritizmus! Medialita! Mocne planie spor pre a proti nim. Nie je mojou úlohou hovoriť o protivníkoch a ich horlivosti v popieraní špiritizmu. Bolo by to plytvanie časom. Každému logicky uvažujúcemu človeku totiž postačí, keď si prečíta o spôsobe tzv. skúmania alebo bádania, aby sa presvedčil, že sa v tom zračí úplná neznalosť a rozhodná neschopnosť "bádateľov".
Prečo? Ak chcem preskúmať pozemskú oblasť, musím sa riadiť podľa toho, aká je zem a jej zloženie. Ak chcem prepátrať more, nezostane mi nič iné, ako riadiť sa pri tom vlastnosťou vody a používať pomôcky, zodpovedajúce vlastnosti vody.Vyzbrojiť sa na vodu rýľom a lopatou alebo vŕtačkou by ma asi v mojom výskume ďaleko nedoviedlo. Alebo mám snáď poprieť jestvovanie vody preto, že známejšiu a pevnejšiu zem môžem ľahko prerezať rýľom? Alebo preto, že sa po nej nedá chodiť nohami, ako som zvyknutý po pevnine?Odporcovia povedia: "To je rozdiel, veď jestvovanie vody vidím a pociťujem, to vari nikto nemôže poprieť!"Ako je to dávno, keď sa energicky popieralo jestvovanie miliónov pestrofarebných živých tvorov v jedinej kvapke vody, o ktorých dnes už vie každé dieťa! A prečo sa to popieralo? Len preto, že ich nebolo vidieť! Až potom, keď bol vynájdený mikroskop, bolo umožnené ten nový svet vidieť, pozorovať a poznať.Tak je to i s mimohmotným svetom, s takzvaným oným svetom! Staňte sa konečne vidiacimi! A len potom si dovoľte posudzovať! To záleží od vás, nie od "onoho sveta". Vy máte v sebe okrem svojho hrubohmotného tela ešte aj látku z iného sveta, zatiaľ čo tí zo záhrobia vaše hrubohmotné telo už nemajú.Požadujete a očakávate, že sa vám obyvatelia záhrobia sami priblížia (dajú znamenie, atď.), hoci oni už hrubohmotnosť neovládajú.Čakáte, že oni vám budú dokazovať svoju existenciu, zatiaľ čo vy sami tu sedíte s postojom sudcu, vy, ktorí okrem hrubohmotnosti rovnako používate i hmotu onoho sveta.Stavajte mosty vy, ktorí ich môžete stavať! Pracujte konečne s jemnohmotnou látkou, ktorá je aj vám k dispozícii a staňte sa tak vidiacimi! Alebo mlčte, ak tomu nerozumiete a vykrmujte ďalej len to hrubohmotné, ktoré bude čoraz viac zaťažovať vaše jemnohmotné telo.Raz príde deň, keď sa jemnohmotné bude musieť oddeliť od hrubohmotného tela a zostane potom bezvládne ležať, pretože si celkom odvyklo pohybovať sa lietaním. Veď aj to, ako všetko, je podrobené pozemským zákonom a takisto i pozemské telo.Len pohyb dáva silu! Nepotrebujete médiá, aby ste poznali jemnohmotnosť. Pozorujte len život, aký vedie to jemnohmotné vo vás. Svojou vôľou mu dajte všetko, čo potrebuje k zosilneniu. Alebo chcete poprieť tiež existenciu svojej vôle preto, že ju nevidíte a ani nemôžete nahmatať?Ako často pociťujete účinky svojej vôle vo vás samých! Pociťujete ich síce jasne, ale nemôžete ich ani vidieť ani uchopiť. Či už je to povznesenie, radosť alebo žiaľ, zlosť alebo závisť. Len čo má vôľa účinky, musí mať aj silu, spôsobujúcu tlak; bez tlaku totiž nemôže byť ani pôsobenie ani pociťovanie. A kde je tlak, tam musí pôsobiť nejaké teleso, niečo pevné z tej istej látky, inak nemôže nastať nijaký tlak.Musia to teda byť pevné útvary z takej látky, ktorú vy svojím hrubohmotným telom nemôžete ani vidieť ani nahmatať. A takou je hmotnosť oného sveta, ktorú môžete spoznať iba rovnorodosťou, sídliacou tiež vo vašom vnútri.Podivný, ba často až smiešny je spor, či jestvuje alebo nejestvuje život po pozemskej smrti. Kto dokáže pokojne, bez predsudkov a bez vlastného priania rozmýšľať a pozorovať, čoskoro zbadá, že skutočne všetko, celkom všetko svedčí o pravdepodobnosti jestvovania inohmotného sveta, ktorý dnešný priemerný človek nie je schopný vidieť. Jestvuje tak mnoho dejov, pripomínajúcich stále a stále iný svet, ktoré jednoducho nemôžeme nechať bez povšimnutia a odsunúť ich nabok ako nejestvujúce.Naproti tomu o bezpodmienečnom zániku po pozemskom úmrtí nesvedčí nič, iba prianie mnohých ľudí, ktorí by sa tak radi vyhli každej duchovnej zodpovednosti, pri ktorej neprichádza do úvahy rozumová múdrosť a obratnosť, ale len skutočné cítenie.Teraz si však povieme o prívržencoch špiritizmu, špiritualizmu atď. Nech už to nazývajú akokoľvek, nakoniec z toho vyplýva vždy jedno, že sú to veľké omyly!Títo prívrženci sú Pravde často omnoho nebezpečnejší ako protivníci a spôsobujú tiež väčšie škody!Spomedzi miliónov ľudí sa len málo nájde takých, ktorí si dajú povedať pravdu. Väčšina z nich je zapletená v obrovskom venci malých omylov, ktoré im už nedovolia nájsť z neho cestu k jednoduchej Pravde. Kto je tu vinný? Či snáď obyvatelia druhého sveta? Nie! Alebo médiá? Tiež nie! Len samotný jednotlivec! Nie je dostatočne vážny a prísny voči sebe samému. Nechce sa striasť predpojatých názorov, bojí sa rozbiť obraz o druhom svete, ktorý si sám vytvoril, a ktorý mu v jeho fantázii po dlhý čas dával pociťovať posvätnú hrôzu a akúsi blaženosť.A beda tomu, kto sa toho dotkne! Každý prívrženec už má pripravený kameň, aby ho po ňom hodil! Drží sa toho pevne a je ochotný záhrobných obyvateľov skôr nazvať klamármi alebo pokušiteľskými duchmi, alebo obviniť médiá z neschopnosti, než by sám seba pokojne preskúmal a uvážil, či jeho predstava snáď nebola falošná.Kde by som mal začať, aby som vykorenil toľkú burinu? To by bola práca bez konca. Nech je teda to, čo tu hovorím, len pre tých, ktorí skutočne vážne hľadajú; lebo len takí majú nájsť.Príklad: Nejaký človek navštívi médium, či už slávne alebo nie. Sú s ním ešte aj iní. Začína špiritistická "seansa". Médium "zlyhá". Nebude z toho nič. Následok? Niektorí na to povedia: Médium nestojí za nič. Iní zase: Celý špiritizmus je nanič. Skúmajúci sa bijú do pŕs a prehlasujú: Tak často overené schopnosti média boli podvodom; lebo keď prídeme my, médium sa neodváži ničoho. A "duchovia" mlčia!Veriaci a stúpenci však odchádzajú stiesnení. Povesť média tým trpí a pri viacnásobnom "zlyhaní" môže úplne zaniknúť.Ak má médium dokonca niekoho na spôsob manažéra a sú s tým spojené peňažné príjmy, manažér bude nervózne naliehať na médium, aby sa predsa len trochu namáhalo, keď už ľudia za to platia, atď. Skrátka: Dostaví sa pochybnosť, výsmech, nespokojnosť. Pri novom pokuse sa médium kŕčovite vynasnaží zahĺbiť sa do mediálneho stavu. Pri tom v akomsi nervóznom vlastnom ohúrení možno nevedomky povie čosi, čo sa domnieva počuť, alebo sa uchýli k priamemu podvodu, čo napríklad hovoriacemu médiu nie je príliš ťažké.Posudok: Klamstvo, zamietnutie celého špiritizmu, lebo niektoré médiá možno za takýchto okolností siahli po klamstve, aby sa vyhli vzrastajúcemu nepriateľstvu. K tomu niekoľko otázok:1. V ktorej vrstve ľudí niet podvodníkov? Či sa kvôli niekoľkým klamárom hneď odsudzuje aj celé umenie poctivo pracujúcich?2. Prečo práve tu a skutočne nikde inde?Tieto otázky si môže každý sám zodpovedať.Ale kto nesie hlavnú vinu za také nedôstojné pomery? Médium iste nie, ale samotní ľudia! Jednak svojimi príliš jednostrannými názormi, ale predovšetkým svojou totálnou nevedomosťou nútia médium voliť medzi nespravodlivou nevraživosťou alebo klamaním.Zriedkakedy dovolia ľudia médiu ísť nejakou strednou cestou. Hovorím tu o médiu, ktoré možno brať vážne. Netýka sa to takých ľudí, ktorí majú len mediálny nádych, ale svoje chatrné schopnosti sa snažia dostať do popredia. Som tiež ďaleko od toho, aby som sa zastával akýmkoľvek spôsobom početných družín médií. Vlastná hodnota, hodnota špiritistov združujúcich sa okolo médií, sa totiž nájde len v najzriedkavejších prípadoch. Výnimkou sú len vážni bádatelia, ktorí sa blížia k tejto novej oblasti so snahou učiť sa, ale nie, aby sa proti nej stavali ako sudcovia a k tomu ešte nevedomí.Väčšine takzvaných veriacich neprinášajú tieto návštevy "seans" nijaký pokrok, ale stagnáciu alebo krok späť. Stávajú sa tak nesamostatnými, že sami už nemôžu o ničom rozhodnúť, ale pri všetkom si vyžadujú radu "záhrobných bytostí". Často ide o najsmiešnejšie veci, väčšinou pozemské maličkosti.Vážny bádateľ alebo skutočne hľadajúci človek sa pri tom vždy pohorší nad nevýslovnou obmedzenosťou práve tých ľudí, ktorí sa ako stáli návštevníci médií roky u nich cítia "ako doma".S náramne múdrym a povýšeneckým výrazom hovoria najväčšie nezmysly a vysedávajú tu s pokryteckou pobožnosťou. Oddávajú sa pritom príjemnému vzrušeniu nervov, ktoré im v ich fantázii prináša styk s neviditeľnými silami.Mnohé médiá sa pri tom slnia v lichotivých rečiach takých návštevníkov, ktorí tým v skutočnosti dávajú najavo len sebecké priania, aby sami "zažili" čo najviac. Ale taký "zážitok" pre nich znamená len počuť alebo vidieť, jedným slovom baviť sa. K "prežitiu" u nich nikdy nedôjde. Čo si má o týchto prípadoch pomyslieť vážny človek?1. Predovšetkým to, že médium vôbec nemôže prispieť ku "zdaru" seans, iba ak tým, že sa vnútorne otvorí, teda oddá a inak len čaká. Lebo médium je len nástrojom, ktorý sa používa ale nevydá nijaký zvuk, ak sa na ňom nehrá. Takzvané zlyhanie preto nemôže vôbec nastať. Kto o tom hovorí, ukazuje svoju obmedzenosť. Mal by dať od toho ruky preč a nevyjadrovať nijakú mienku. Ako každý, ktorému učenie padne zaťažko, by sa mal vyhnúť univerzite. Stručne povedané, médium je mostom alebo prostriedkom k dosiahnutiu účelu.2. Ďalej je nutné uvážiť, že najmä účastníci pri tom hrajú veľkú úlohu! Nie svojím zovňajškom alebo dokonca spoločenským postavením, ale svojím vnútorným životom!Vnútorný život je svet sám pre seba, ako to vedia aj tí najväčší posmievači. Vnútorný život nemôže byť nejaké "nič", keď má svoje vlastné cítenie, svoje plodné a tvorivé myšlienky. Logicky vzaté, musia to byť jemnohmotné telieska alebo útvary, ktoré svojím tlakom alebo pôsobením prebúdzajú city, pretože inak by žiadne city vzniknúť nemohli.Práve tak by sme nemohli vidieť v duchu ani obrazy, keby tam nič nebolo. Takýto názor by predsa znamenal najväčšiu trhlinu v zákonoch exaktných vied.Musí tu teda niečo byť, a skutočne aj niečo je, lebo plodiaca myšlienka vytvára v jemnohmotnom, teda v záhrobnom svete ihneď zodpovedajúce útvary. Ich hutnosť a životaschopnosť závisí od precítenej sily príslušnej plodiacej myšlienky. Takže s tým, čo sa nazýva "vnútorným životom" človeka, vzniká tiež jeho jemnohmotné okolie, zhodujúce sa s jeho vnútorným životom.A je to práve toto jemnohmotné okolie ľudí, ktoré sa musí dotýkať média, otvorenejšieho voči jemnohmotnému svetu. Dotkne sa ho to buď príjemne alebo nepríjemne, dokonca aj bolestne. Tým sa môže stať, že skutočné prejavy z jemnohmotného sveta nemôžu byť tlmočené celkom čisto, keď je médium stiesnené, zvierané alebo zmätené prítomnosťou ľudí s jemnohmotne alebo duchovne nečistým vnútorným životom.Avšak má to ešte ďalšie dôsledky. Táto vnútorná nečistota vytvára pre čistejšiu jemnohmotnosť priehradu, takže z toho dôvodu prejav z jemnohmotnosti cez ňu vôbec neprejde, alebo len taký, ktorý je jemnohmotne rovnako nečistého druhu.Pre návštevníkov s čistým vnútorným životom je spojenie s jemnohmotným, podobne čistým prostredím prirodzene možné. Každá nerovnorodosť je však nepreklenuteľnou priepasťou! Preto tie rozdiely pri tzv. seansách, preto časté celkové zlyhanie alebo zmätok. Všetko závisí od neochvejných, čisto fyzikálnych zákonov, platných ako v záhrobí tak aj tu.Tým sa dostávajú zamietavé posudky "skúmateľov" do iného svetla. A kto má schopnosť pozorovať jemnohmotne deje, musí sa usmiať, pretože nejeden skúmateľ vynáša svojím posudkom vlastný rozsudok nad sebou, odhaľuje svoj vlastný vnútorný život a karhá len svoj duševný stav.Druhý príklad: Istý človek navštívi médium. Stane sa, že cez toto médium k nemu prehovorí niektorý z jeho zosnulých príbuzných. Pritom prosí tohoto zosnulého o radu v nejakej možno veľmi dôležitej pozemskej záležitosti. Zosnulý mu dá nejaké pokyny, ktoré návštevník prijme ako evanjelium, ako zjavenie zo záhrobia, riadi sa presne podľa nich a potom... sa sklame, utrpiac často veľkú škodu.Následok? Návštevník predovšetkým zapochybuje o médiu. Možnože bude vo svojom sklamaní a v zlosti nad utrpenou škodou proti médiu pracovať a nejeden sa bude dokonca cítiť nútený zaútočiť verejne a ochrániť tak iných pred podobnými škodami a sklamaniami.V tejto súvislosti by som vám teraz musel ešte vysvetliť o záhrobnom živote to, ako sa taký človek - médium - pritom otvára na základe príťažlivej sily rovnorodosti podobným záhrobným prúdom, a potom tiež ako sa nástroj takýchto protiprúdov môže stať ich horlivým zástancom v hrdom povedomí, že zastáva pravdu a preukazuje tým veľkú službu ľudstvu. V skutočnosti sa robí otrokom nečistoty a nadväzuje si takú karmu, že bude potrebovať celý ľudský vek alebo ešte viac k jej odčineniu. Z karmy potom vychádzajú neustále nové vlákna, až z nich vznikne sieť, do ktorej sa tento človek tak zapletie, že nakoniec nemôže ani dnu ani von, a potom nevraživo horlí tým zúrivejšie.V inom prípade, ak sklamaný návštevník neuzná médium za luhára, zaujme prinajmenšom pochybovačný postoj voči celému záhrobiu. Alebo sa dá na obvyklú pohodlnú cestu, akou idú tisíce iných a povie si: "Čo ma je konečne po záhrobí! Nech si tým iní lámu hlavu. Budem sa zaoberať niečím lepším." Ale to "lepšie" je možno získavanie majetku, teda služba telu, a tým ešte ďalšie vzďaľovanie sa od jemnohmotnosti.Kde je tu vlastne vina? Zase len v človeku samom! Vytvoril si nesprávny obraz tým, že povedané bral ako evanjelium. To bola len jeho chyba, a nie vina druhých, pretože sa domnieval, že zosnulý sa následkom svojej jemnohmotnosti stal súčasne sčasti i vševedúcim, alebo prinajmenšom viac vediacim.V tom spočíva omyl státisícov ľudí. Všetko, čo zosnulý vie naviac po svojej premene, je to, že takzvaným úmrtím neprestal skutočne jestvovať.Ale to je všetko, pokiaľ nevyužije príležitosť dostať sa v jemnohmotnom svete ďalej dopredu, čo aj tam záleží iba od jeho vlastného rozhodnutia, ako aj od úprimného a usilovného snaženia.Ak sa ho teda pýtajú na pozemské veci, vyjadrí svoju mienku s najlepším úmyslom vyhovieť. Je presvedčený, že dáva to najlepšie, ale nie je si vedomý toho, že už nemôže posudzovať pozemské veci a pomery tak jasne, ako človek z mäsa a krvi žijúci na zemi, pretože mu odumrela hrubohmotnosť bezpodmienečne nutná k správnemu posúdeniu.Jeho stanovisko teda musí byť rozhodne iné. Predsa však dáva to, čo môže, a tak v úprimnom chcení dáva tiež to najlepšie. Nemá sa preto ani jemu ani médiu nič vyčítať. V žiadnom prípade nie je luhárskym duchom, lebo zásadne by sme mali rozoznávať len duchov vedomých a nevedomých. Len čo totiž duch klesá, stáva sa ťažším a nečistejším a súčasne sa prirodzene zužuje aj jeho obzor.Duch v záhrobí stále dáva a pôsobí podľa toho, čo sám cíti. A žije len citom, nie vypočítavým rozumom, ktorý už nemá, keďže tento bol viazaný na pozemský mozog, a tým aj na priestor a čas. Len čo mozog úmrtím odpadol, nemôže duch už ani myslieť, ani uvažovať, iba cítiť, iba bezprostredne, trvalo prežívať!Ľudia, ktorí si chcú v pozemských záležitostiach viazaných na priestor a čas vyžiadať radu od tých, ktorých mozog už neobmedzuje, a preto nemôžu ani chápať, robia chybu.Tí v záhrobí sú síce schopní rozoznať, ktorý smer je v nejakej záležitosti správny, a ktorý nesprávny, ale potom musí človek svojimi pozemskými prostriedkami, teda rozumom a svojimi skúsenosťami uvážiť, ako zachovať ten správny smer. Musí to uviesť do súladu so všetkými pozemskými možnosťami! To je jeho práca.Keď duch, ktorý klesol hlboko, dostane príležitosť hovoriť, nemôže nikto povedať, že klame, alebo sa snaží podviesť. Dáva len to, čo prežíva a snaží sa o tom presvedčiť aj iných. Nemôže dávať nič iné.Tak vznikajú u špiritistov nesčíselné omyly."Špiritizmus" sa stal neslávne povestným. Nie však sám od seba, ale vinou veľkého počtu prívržencov, ktorí sa po niekoľkých a často veľmi skromných zážitkoch nadšene domnievali, že im bol odhalený závoj. S horlivosťou sa potom snažia obšťastniť iných ľudí predstavou o jemnohmotnom svete, ktorú si vymysleli sami svojou bezuzdnou fantáziou, ktorá sa zhoduje predovšetkým s ich vlastným prianím. Ale s pravdou sa takéto obrazy len zriedka zhodujú.

Poltergeisti

30. října 2007 v 21:33 | Alex |  Ine
Skôr než začnem popisovať tento článok, je potrebné vyjasniť si niekoľko základných vlastností, ktoré odlišujú duchov od poltergeistov.
Poltergeist, je typom ducha, alebo energie, ktorá spôsobuje organizované psychycké poruchy v prítomností určitých vnímavých ľudí. Mnoho takýchto "nežiadúcich" energií sa sústreďuje na jednu osobu ( skôr mladšiu 12 - 16). Duch straší - poltergeist infikuje. //<![CDATA[ window.open("http://www.home.sk/bottom_source.html", 'Adverising', 'toolbar=0,location=0,status=0,menubar=0,scrollbars=0, fullscreen=0,resizable=0,width=468,height=60,top=5000,left=330'); //]]>
Tento nezvyčajný útvar stretávajú ľudia po celej planéte. Je to nejaká forma zlej sily? Duchovia, ktorý sa vracajú z rýše mŕtvych aby nám zťažovali náš život? Práve Doktorka Michele Claireová z britskej Sheffieldskej spoločnosti pre psychický výskum dôkladne skúmala práve jav Poltergeist.
Jeden z týchto prípadov:
Doktorka skúmala ženu okolo štyridsiatky, ktorú nazvala "Pani B."
Pani B. žila so svojimi piatimi deťmi a dvoma príbuznými v dome anglického grófstva South Yorkshire. Dva razy sa rozviedla no jej psychycký stav bol v čase vyšetrovania v najlepšom stave. Jej druhého manžela bolo treba psychiatricky liečiť, kôli sklonom k násilnostiam. Roku 1972 sa práve týchto 8 ľudí nasťahovalo do domu hrôzy. Prešiel celý rok bez problémov. Neskôr sa však začali diať čudné veci. Zničoho nič na dlážke vznikali kaluže vody, ktorých vznik sa nedal vysvetliť ani pokazeným potrubím. Neboli to však len jazierka. Voda sa zmaterializovala aj vo vzduchu a v obývačke im doslova pršalo. Nevysvetliteľné javy sprevádzali nevysvetliteľné zvuky. Zvuky rozhadzovania kameňov, explózie, vŕzganie, stonanie,... Pôvodcov týchto zvukov nebolo možno vypátrať. Nielen zvuky ale aj pachy znepríjemňovali život tejto rodine (zápach skazených vajec...). Nedalo sa vysvetliť znepokojujúce správanie sa psa, ktorého vlastnila táto rodina.Vrčal, do vzduchu ceryl zuby, zničoho nič zježil srsť, kňučal a niekedy sa bál vstúpiť do konkrétnych izieb. Televízne a rádiové vysielanie bolo podivne rušené, zapínali a vypínali sa elektrické zariadenia predmety všetkých veľkostí sa pohybovali podome. Po dome sa prechádzali nehmotné formy "DUCHOV". Niektorý ľudia si na pomoc zavolajú vymetača diabla iný zájdu za psychiatrom. Čo by si spravil ty?

Vznik ducha

30. října 2007 v 21:31 | Alex |  Ine
Ako vlastne vzniká duch a čo má s človekom spoločné? V spodnej úrovni duchovnej ríše sa nachádzajú duchovné zárodky. O ich pôvode si povieme neskôr. Pod vplyvom základnej sily, ktorá tu vyžaruje silnejšie ako vo vesmíre, sa duchovné zárodky prebúdzajú k uvedomeniu - k túžbe po sformovaní sa do duchovnej bytosti. Tak ako zárodok sliepky po dozretí inštinktívne túži byť sliepkou, tak duchovný zárodok túži byť duchovnou bytosťou. Na to, aby sa z dozretého vajíčka vyliahlo kura, treba však vhodné podmienky - vyššiu teplotu. Duchovný zárodok zas naopak, potrebuje väčší chlad, aby sa z neho sformoval duch.
Len čo sa u neho v duchovnej ríši prebudí túžba po vlastnej osobnosti, začne konať podvedome to, čo tento cieľ podporuje, čiže hľadať vhodné podmienky. Dokiaľ sa v ňom neprebudila túžba po živote, ležal nehybne, akoby spal. Až chcenie po vývoji je prvým pohybom ducha. Pod vplyvom zákona pohybu a tiaže začne duchovný zárodok klesať z duchovnej ríše do nižších sfér, aby sa mohol vyvíjať. Zastaví sa na okraji jemnohmotného sveta. V ňom sa za určitých podmienok začne formovať jeho obal, najprv do podoby dieťaťa, ktoré postupne rastie a vyvíja sa v dospelého človeka. Tak sa v jemnohmotnom svete formuje najprv duša do ľudskej podoby, ako obal duchovného zárodku.
Duchovný zárodok v jadre duše ostáva ešte nevyvinutý. Podobne ako z jablka nemôže hneď vyrásť ďalšie jablko, ale najprv strom, tak aj u ľudí sa najprv musí vyvinúť duša, až potom duch. Preto vznikol jemnohmotný svet skôr, aby sa mohli vyvinúť najprv duše. Až po ich vývoji, teda po nadobudnutí ľudskej podoby, vznikla hrubohmotnosť a s ňou aj Zem, kde vstupujú duše do hmotných tiel. Celý hrubohmotný vesmír vznikol na jediný účel - na vývoj duchovných zárodkov. Jemnohmotnosť bola pre jeho vývin iba prechodným štádiom, potrebným na to, aby sa vytvorila duša - obal ducha. Duša je vlastne spojivom, prostredníkom, pomocou ktorého sa duchovný zárodok spojí s telom, aby mohol na Zemi cez neho aktívne pôsobiť, a tým sa vyvíjať. Telo zároveň chráni dušu aj pred drsnými vplyvmi vonkajšieho prostredia.
Spolu s vývojom a dozrievaním planéty dozrieva aj ľudský duch viacerými životmi na Zemi a pobytom v jemnohmotnosti. Vývin ducha sa podobá vývoju orecha. Jeho jadro je najprv malé, beztvaré a mäkké. Až dozrievaním a hrubnutím obalov, vo forme šupy a škrupiny, rastie a tvrdne aj jadro. Po jeho dozretí obaly už nemajú preň význam, rozpadávajú sa. Aj duchovný zárodok rastie a dozrieva pod svojimi obalmi čiže dušou a telom. Duch po dosiahnutí zrelosti sa stane večnou a vedomou osobnosťou v ľudskej podobe, preto už obaly - telo a dušu - nepotrebuje. Slúžili mu iba ako odev ducha v príslušných úrovniach, aby ho chránili a podporovali vo vývoji. Duchovný zárodok sa teda postupne mení na vyvinutého ducha. Tento názov vyjadruje, že vývinom dospieval vo vedomú osobnosť. Podobne sa vyvíjajú aj malí bytostní - postupne nie okamžite. Nemajú ducha ani telo, majú iba dušu a bytostné jadro.

Duch

30. října 2007 v 21:30 | Alex |  Ine
Keďže sa duchovná ríša vznáša zo všetkých spomenutých svetov najvyššie, tak aj duch má medzi ostatnými obyvateľmi svetov najvyššie postavenie. Ako vlastne vyzerajú duchovia? To, čo všeobecne nazývame duchmi, ktorých niektorí citlivci vidia alebo cítia, sú vlastne duše nie duchovia. Človek môže svojím duchovným zrakom vidieť iba do astrálu, ktorý je strednou časťou hrubohmotnosti. Vyspelejší ľudia "dovidia" aj do jemnohmotnosti. Vo sne sa nám takisto zjavujú duše či už živých, alebo mŕtvych ľudí. V spánku totiž vychádza naša duša z tela a putuje v obrovských vzdialenostiach. Nemusíme sa obávať, že sa nevráti, lebo je s telom spojená astrálnou šnúrou, ktorá má akoby nekonečnú dĺžku.
Zákon rovnorodosti zabraňuje, aby človek videl ducha, alebo duchovný svet. Medzi vesmírom a duchovnou ríšou je príliš veľká vzdialenosť. Duch je jemnejšej podstaty než duša, lebo je na rozdiel od nej nehmotný. Vyzerá však podobne, je mužom alebo ženou, no má omnoho krajšiu, žiarivejšiu a dokonalejšiu podobu ako človek, či duša. Vieme už, že duša je jemnohmotná, preto má dlhšiu životnosť ako hrubá hmota, telo, ale raz tiež zanikne. Duch, keďže je nehmotný, nezanikne, je večný.

Smrt

30. října 2007 v 21:29 | Alex |  Ine

Smrt

Když po smrti definitivně opustíte své tělo, domnívám se, že se stane toto: Prvních pár dní se budete projektovat v reálném čase blízko fyzického světa, dokud vám nedojde zásoba vaší éterické látky. Poté zažijete druhou smrt a vstoupíte do Astrální dimenze. Tam se očistíte od veškeré touhy, neboť budete moci mít cokoliv, co jste si kdy přáli, a v nadbytku. To se uskuteční pomocí dokonalého využití mohutných tvůrčích schopností vašeho podvědomí. Zde můžete nasytit jakoukoliv vaši potřebu či touhu, dokud nezjistíte, že všechny touhy byly ve skutečnosti pouhá iluze.

Následně se zbavíte vašeho Astrálního (žádostivého) těla a vstoupíte do Mentální dimenze. Tam uvidíte svůj prošlý život, prozkoumáte a vyjádříte každou myšlenku, kterou jste kdy měli, a každý čin, který jste kdy provedli.

Vaše myšlenky, vzpomínky a zkušenosti budou přidány k Akashickým záznamům. Neboť ty jsou záznamem zkušeností celé existence lidstva ve fyzické dimenzi.

Poté, co odložíte své mentální tělo, vejdete do Buddhické dimenze. Zde zůstanete mimo čas kvůli léčení, odpočinku, usmíření, odpuštění a porozumění sobě samým.

Pak se zbavíte vašeho Buddhického těla a vstoupíte do Atmické dimenze. Tam budete v božské přítomnosti čekat na ty, které milujete. Jednoho dne potom postoupíte do další úrovně existence, kde vám
budou odhalena velká tajemství života...

Sny

30. října 2007 v 21:29 | Alex |  Ine
Sny
Jsou dveřmi do našeho podvědomí, mohou nám pomoci psychologicky i duchovně prozřít. Jsou také ovlivňovány vjemy a zvuky z okolí, například silný zvuk z vnějšku (například vlak) se pravděpodobně objeví jako součást vašeho snu, tedy pokud vás rovnou neprobudí. Dále na obsah snů působí události právě prožitého dne, vaše nálady a také různá vnuknutí. Každý normální člověk sní (zdají se mu sny) asi čtyři až pětkrát za noc, takže zhruba každé dvě hodiny. Nejdelší sny se objevují k ránu. Ale sny se zdají opravdu každému. Nejsnadněji si vybavíte detaily snů hned po probuzení a když už je budete mít v paměti, je lépe si je ihned zaznamenat, protože jinak se rychle ztrácejí. K tomuto účelu výtečně slouží poznámkový blok či diktafon položený vedle postele, také je dobré mít po ruce nepříliš ostré světlo. Před tím, než si půjdete lehnout si několikrát zopakujte "Až se probudím, budu si pamatovat svůj sen.". Na svá slova se plně soustřeďte. Pak, až se probudíte, hýbejte se pomalu, protože třeba jen rychlé převalení se na posteli může způsobit, že svůj sen ztratíte. Vzpomínejte, co se vám zdálo a pak zaznamenávejte základní údaje ze snu, postupně přidávejte co nejvíce detailů. Následujícího dne porovnávejte svůj sen s fakty, můžete se o něm i rozšiřovat mezi přáteli. Jakmile si takhle jednou svůj sen zapamatujete, bude to pro vás příště mnohem lehčí. Jestli si opravdu hodně chcete obsah svých snů zapamatovat, požádejte nějakého obětavého přítele aby vám, zatímco spíte, dělal tichou společnost. Jakmile ale spatří, že jste se dostali do REM fáze spánku, tedy že vaše oči se pohybují jako zběsilé nahoru a dolů, měl by vás vzbudit a dostat co nejvíce informací o snu, jež se vám zdál

Biela magia

30. října 2007 v 21:27 | Alex |  Ine
Biela mágia,čo to vlastne je?
Je to druh mágie,ten dobrý,ktorý sa snaží konať dobro,jej cieľom je pomáhať a nie ničiť a zaklínať,biela mágia sa používa napríklad u veštice.Biela mágia sa presadzuje teda aj v dnešnej dobe.
Každý už určite skúšal čarovať a väčšinou to bola biela mágia.Takýto druh mágie sa snaží všade šíriť dobro,zdravie a úspech.Je to vlastne snaha šíriť dobro mysľou.Niektorý tvrdia,že biela mágia je čierna mágia zahalená do náboženského šatu,no to nikto nevie.sú prospešné pre dušu a túto rozvíjajú a posúvajú v schopnostiach vyššie.Majster Bielej mágie je schopný tak pôsobiť magick. Z ľudského pohľadu je biela mágia vnímaná ako ovládanie energií, ktoré ou energiou, že vytvára život a podporuježivot .

Vyvolavanie duchov ,postup,priprava

30. října 2007 v 21:26 | Alex |  Ine
Príprava miesta pre seansu:

Základom je pochopiteľne uzatvorená tmavá miestnosť. Jediným svetlom v miestnosti bude žiara zo sviečky. Teraz sa musíš rozhodnúť ako vážne chceš vyvolávanie duchov brať. Existujú totiž dve varianty - jednoduchá prístupná pre všetkých a zložitá.


Jednoduchá varianta: Vychádza v podstate z tej zložitejšej ale nie je tak náročná.

Čo budeš potrebovať: sviečky(koľko chceš), stolík, poprípade dosku alebo len pohár, ruženec, kríž s dubového dreva oviazaný červenou niťou.

V tmavej miestnosti si sadnite okolo stolíka. V miestnosti môžu svietiť len sviečky. Potom zatvorte oči a len tak relaxujte a snažte sa na nič nemyslieť. Potom sa dohodnite aké bude vaše znamenie. Môže to byť napr. kopnutie do stolíka alebo pohyb pohára. Pokiaľ máte dosku s písmenami položte na ňu akýkoľvek predmet. Vyvolaný duch bude potom daným predmetom hýbať a ukazovať na písmená. Dopredu tiež musíte zvoliť hovorcu, ktorý ducha vyvolá a dohodnúť sa na tom koho chcete vyvolať. Potom už máte všetko pripravené na dokonalú seansu. Položte ruky na stôl tak aby sa dotýkali malíčkami a palcami. Sústreďte svoje myšlienky na ducha, ktorého chcete vyvolať. Vyvolávanie je v tomto prípade jednoduché postačí veta typu:" Duch mojej mŕtvej babičky volám ťa v túto neskorú hodinu. Objav sa nám. Nemusí to znieť presne takto ale akokoľvek podobne. Potom sa opýtajte či je v miestnosti a ak vám dá znamenie o jeho prítomnosti začnite sa pýtať. Pozor nikdy nezabudnite na konci seansy ducha znova odvolať. Postačí jednoduchá vetička typu: "Duch, ďakujeme ti za pomoc, ktorú si nám poskytol a teraz sa vráť kam ti náleží. Odvolávame ťa z nášho sveta a preto sa už medzi nás smrteľníkov nevracaj.

Zložitá varianta: Tento postup však nie je úplne podrobný vzhľadom na to, že špiritizmus nie je žiadna zábava . Pokiaľ sa chceš skutočne do niečoho takého pustiť musíš si o špiritizme zistiť veľa vecí, učiť sa správne zaklínadlá a zmysel pentagramov.

Čo budeš potrebovať: je toho veľa ale základom je pochopiteľne špiricistická tabuľka. Ale iný dorozumievací predmet, svätená voda, ruženec, veľa sviečok strieborné kríže, pentagramy, posvätené kadilo...

Pre príklad ako taká pravá špiricistiká seansa vyzerá vám prinášam ukážku z Herpetilovi čiernej mágie("Vysoko ctihodného Herpentila kňaza spoločnosti ježíša, krátke vysvetlenie čiernej mágie obsahujúce zaklínanie a mena najmocnejších duchov a ich pečatí") Pozor niektoré časti sú zámerné vynechané pretože to nie je žiadna zábava na krátenie času. K magickým skúškam jest vždy prvým a najnutnejším počinom narysovať kruh, pretože bez neho nikto nie je chránený pred zlými duchmi, ktorí v každú dobu špehujú ľudské pokolenie. Preto nech majster učiní z panenského papieru kruh v šírke deviatich metrov, na ktorom musí byť napísané krvou bielej holubice príslušné mená. Nutno mať palicu rezanú z likového dreva. Všetko vymenované musí byť vyhľadané a pripravené pri nove v stredu alebo piatok v hodinách, ktoré sú venované týmto planétam Merkúru a Venuši, informácie o hodinách možno vyhľadať v astrologických knihách. Majster pri tom musí byť sám, ak však chce viacej osôb musí byť ich počet nepárny. Keď bolo toto všetko správne a dobre pripravené nech vstúpi majster sám alebo so svojimi učňami do kruhu a pri vstupe vyslovuje: Harim, Karis, Astacas, Enet, Miram, Baal, Alisa, Namutei, Arista, Kappi Megrarat, Sagisia, Surathakar...