Každá barva má specifickou léčivou moc.

27. března 2008 v 23:46 | www.ladovyanjel.blog.cz |  Ine

Každá barva má specifickou léčivou moc.

Dokáže nám změnit náladu, ale také pomoci odstranit řadu neduhů.
Léčivé účinky barev můžete využít například při oblékání, v interiéru nebo třeba osvětlením barevné plochy.
ČERVENÁ
Je dynamizující barvou, podporuje dobrou náladu a chuť k životu. Pokud jste fyzicky vyčerpaná, dokáže vás rychle osvěžit. Dodává tělu energii, zvyšuje krevní tlak, podporuje krevní oběh a také uvolňuje bolavé svaly, klouby nebo páteř.
Světle červená barva upevňuje zdraví, zlepšuje náladu, posiluje spontánnost a hravost.
Tmavší, sytá červeň dodává odvahu a vytrvalost při vašich aktivitách. Posiluje city, vášnivost, ale i netrpělivost a impulzivitu.
Temná červeň může vyvolat dokonce agresivitu a krutost.
ORANŽOVÁ
Pokud trpíte depresemi, pomůže vám oranžová barva zlepšit náladu. Podporuje pocity štěstí, optimismus a také může pozitivně ovlivnit vaši kreativitu. Na fyzické úrovni se používá především při poruchách metabolismu, při křečích, revmatismu a astmatu. Při zvýšené únavě nebo v nemoci vám "dobije baterie", obnoví vaši vitalitu a pomůže vám vrátit zdraví.
Hodně tmavé nebo zakalené odstíny však zesilují nenasytnost, a to ve všech požitcích.
ŽLUTÁ
Pomáhá posilovat fyzickou pohodu, podporuje myšlení, komunikační schopnosti a smysl pro humor. Má pozitivní vlastnosti slunce, jako jsou jasnost, vřelost a otevřenost. Probudí kladnou stránku vaší osobnosti, posílí vám sebedůvěru. Vlivem žluté barvy si můžete lépe vyjasnit plány a strategii při uskutečňování svých nápadů. Na fyzické úrovni se používá při detoxikaci jater, zlepšuje trávení, stimuluje činnost ledvin a slinivky.
Sytě světlá žlutá prospívá intuici. Temná žluť však zatemňuje myšlení, vyvolává podezíravost, žárlivost, přispívá k vypočítavosti a nepoctivosti.
ZELENÁ
Uklidňuje a harmonizuje, posiluje soucit a vnitřní klid. Uvolňuje napětí nervové soustavy, a pokud jste pod silným tlakem, pomůže vám nastolit rovnováhu. Je to barva přírody, přivádí vás do hojivého kontaktu s okolním světem, vyrovnává schopnost dávat i přijímat lásku. Představuje silnou regenerační energii, reguluje krevní tlak a funkce srdce. Čistí tělo od toxických látek, léčí plíce.
Velmi světlá zelená posiluje schopnost myslet na druhé, soucítit s nimi a pomáhat jim.
Temná zelená a olivová může vyvolávat negativní pocity - závist, žárlivost a nenávist.
TYRKYSOVÁ
Má posilující účinky na imunitu a nervový systém. Uklidňuje a zmírňuje záněty. Modrá
Představuje klidnou sílu, která prohlubuje duchovní založení a evokuje spiritualitu. Podporuje také schopnosti komunikovat. Léčí citová a duševní traumata a obnovuje pocit klidu a míru. Na fyzické úrovni tiší bolest a povzbuzuje účinky vlastních léčivých zdrojů v těle. Používá se při léčení štítné žlázy, při horečce, problémech ústní dutiny a krku. Také podporuje zdravý růst buněk a tkání.
Velmi světlá modrá zvyšuje citlivost a idealismus.
Námořnická modř působí jako ochranná energie proti negativním vlivům z okolí.
Půlnoční modř zesiluje intuici. Indigová modř má transformační účinky na psychické i fyzické procesy. Pozitivně ovlivňuje intuici, představivost a obnovuje vnitřní rovnováhu. Používá se při léčení duševních poruch, má sedativní účinky.
Hodně temné, zakalené odstíny však mohou zesílit depresivní stavy.
FIALOVÁ
Je barvou meditace, protože je pojítkem se spirituálním světem. Zklidňuje nervový systém, rozptyluje neurózy, emocionální poruchy a negativní myšlenky. Tiší pocity úzkosti, nejistoty a odcizení od ostatních. Představuje ochrannou energii. Pročišťuje tělo, pomáhá léčit poruchy metabolismu, problémy po mrtvici a infarktu. Používá se rovněž k utišení popálenin od sluníčka.
BÍLÁ
Je symbolem čistoty a jasné energie, ve které je ukryta mocná hojivá síla. Bílá barva přináší hlubokou duchovní úlevu, uvolnění a mírumilovnost. Spojuje ducha s nejvyššími hladinami vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama